Társ a rák elleni küzdelemben 1998 óta
Társ a rák elleni küzdelemben 1998 óta
Blog

Mit tehetünk, hogy csökkentsük a mellrák kockázatát?

Avemar
Mit tehetünk, hogy csökkentsük a mellrák kockázatát?

Néhány egyszerű életmódbeli változtatással csökkenthetjük a kockázatokat.

"Tudj meg többet, hogy többet tehess!"
 Sorozatunk a mellrák megelőzésére, korai felismerésére és a kockázatok csökkentésére irányuló lépésekről kíván tájékoztatást nyújtani. Célunk, hogy világos, gyakorlati információkkal segítsük a nőket abban, hogy jobban figyeljenek az egészségükre. Az időben történő felismerés életet menthet, ezért ezzel a kezdeményezéssel szeretnénk eloszlatni a tévhiteket és ösztönözni a cselekvést.

Mielőtt azt gondolnánk, hogy csupán egészséges életmóddal, mozgással és átgondolt étrenddel megelőzhető a daganatok kialakulása, sajnos el kell hogy szomorítsunk mindenkit. Inkább úgy fogalmazhatnánk helyesen, hogy a mozgásszegény életmód és az egészségtelen ételek fogyasztása hozzájárulhat például az emlődaganat kialakulásához is.

Néhány egyszerű életmódbeli változtatással azonban csökkenthetjük a kockázatokat.

 

Életmódtanácsok a kockázatok csökkentéséhez:

  1. Egészséges táplálkozás:
    Afriss zöldségek, gyümölcsök (pl. alma), a teljes kiőrlésű gabonák, olajosmagvak, az állati eredetű, alacsony zsírtartalmú fehérjeforrások (pl. sovány húsok) fogyasztása segíthet a daganatos betegségek kockázatának csökkentésében. Kerüljük az odaégett zsírokat, húsokat (pl. grillezés), a feldolgozott élelmiszerek, valamint az állati eredetű zsiradékok túlzott fogyasztását. Teljesen kerüljük a részlegesen hidrogénezett növényi eredetű zsírok fogyasztását és a túlzott cukorfogyasztást.
  2. Rendszeres mozgás:
    Hetente legalább 150 perc mérsékelt intenzitású testmozgás ajánlott. Ez lehet séta, futás, úszás vagy bármilyen más sport, ami segít fenntartani az egészséges testsúlyt és erősíti az immunrendszert.
  3. Alkohol fogyasztásának mérséklése:
    Az alkoholfogyasztás összefüggésbe hozható a mellrák kialakulásával, így érdemes minimalizálni vagy teljesen elhagyni.
  4. Dohányzás mellőzése: A dohányzás számos rákos megbetegedéshez kapcsolódik, így mellrák esetén is növeli a kockázatot. A leszokás nemcsak a mellrák, hanem sok más egészségügyi probléma megelőzésében is segít.

 

Az Avemar szerepe a mindennapi egészségtudatosságban

Az Avemar – gyógyászati célra szánt élelmiszer – tudományosan igazoltan segíti a szervezet immunrendszerét. Fogyasztása támogatja a szervezetet a daganatos betegségek elleni küzdelemben. Minden lépés, amit a prevencióért teszünk, közelebb visz a jobb életminőséhez.

 

EMLŐRÁK – MEGELŐZÉS – VIZSGÁLATOK

Nem lehet elégszer elmondani, mégis gyakran elengedjük a fülünk mellett az emlőrák megelőzésének, az önvizsgálatnak fontosságát.

Mikor érdemes szűrésre menni?

Hazánkban a rosszindulatú emlődaganat a második legtöbb halált okozó daganatos betegség: évente több mint 2000 nő veszti életét, és közel 9000 új esetet diagnosztizálnak.

Miért fontos a mellrákszűrés? Tények és tévhitek

A mellrákszűréssel kapcsolatban sok félreértés és tévhit él a köztudatban, amelyek akadályozhatják a szűréseken való részvételt. Fontos tisztázni ezeket, hiszen a szűrés az egyik leghatékonyabb eszköz a mellrák korai felismerésében.

Hogyan segít az önvizsgálat a mellrák korai felismerésében?

Az önvizsgálat fontos szerepet játszik a mellrák korai felismerésében, hiszen ez az egyik leggyorsabb és legkönnyebb módja annak, hogy észrevegyünk bármilyen szokatlan elváltozást a mellben. Bár az önvizsgálat nem helyettesíti a szűrővizsgálatokat, jelentős kiegészítő eszközként szolgálhat a korai felismerésben.